Среда, 28 Јули 2021   
Бугарија стои позади прогонот на Груевски и 27 Април " тероризмот "
1Dzeposki
Бугарија стои позади прогонот на Груевски и 27 Април " тероризмот ".  Сето тоа го смисли Бојко Борисов се разбира подоцна подржано од ЕУ и НАТО. Сите знаеме дека Бојко не можеше да го смисли Грујо ни една секунда затоа што се гледаше способнаоста на Грујо и неспособноста на сите други балкански лидери. Увиде Бојко а и цел свет дека Грујо носи бизниси и дека невработеноста во Македонија се симна од 38 % до 19 % и за кратко време ќе дојдеше до магичните 5 % што ќе значеше поголеми плати и стандард на европско ниво без помош и зависност од никој. 
 
Кога ќе се додадеше нафтоводот од Русија и Кинеската свила, Македонија ќе беше лидер и пример на Балканот. 
 
Ете од кои причини Бојко тргна во отровна војна против Грујо и Македонија а ЕУ и НАТО како попрскани со житна кал, одма му дадоа благослов на дебелиот келав татар кој јавно призна дека води љубов со мажи каде некогаш и тој знае да биде жена. 
 
Животите на Груевски и животите на сите осудени за 27 Април заедно со Македонската историја и тага е преголем залак и за Бог. Ако има правда и Бог, треба Бојко, Бугарија, ЕУ, НАТО и се по список да бидат казнети драстично и да бидат пример за иднина да не му текне на никој да прават такви работи спрема луѓе и и земји кои чесно и од срце го возвишуваа животот на планетава во посредство со Бога. Дали и кога ќе дојде до тоа, зависи од Него. 
 
За крај да дадам еден одговор до Радев, кој ете и тој се прави на Тошо. Прашува кога ќе престане омразата на Македонците кон Бугарите, па уцена со " вистинската " историја и се така до недоглед ... Радев треба да знае дека тие ги претараа сите граници многу одамна крадејќи го секој еден Македонец како Бугар, историја која тие ама баш никогаш немале освен коњските и биволски опашки на Аспарух и фактот што 3 историски земји и територии ги држат до ден денес незаконски во свои раце - Македонија, Мизија и Тракија ... дали треба тие да се срамат што само крадат и дрпаат се живо и диво од секаде или Ние кои не само што сакаат да не истребат туку и душите да ни ги земат. 
 
ГРУЈО ЌЕ ПРЕЖИВЕЕ КАКО И СИТЕ УСТАВОБРАНИТЕЛИ И НЕВИНО ОСУДЕНИ ЗА 27 АПРИЛ А НАЈПОВЕЌЕ НАШАТА МИЛА МАКЕДОНИЈА, ТРН ВО ОКО НА ЃАВОСЛКИТЕ СЕКТИ И ОДРОДЕНИ МАКЕДОНЦИ ... НО КАДЕ ЌЕ ИМ ОДИ ДУШАТА НА БОЈКО, КАРАКАЧАНОВ, РАДЕВ И СИТЕ ТАТАРОБУГАРИ ЗАЕДНО ВО ПАКЕТ СО ЃАВОЛИТЕ ОД ЗАПАД КОИ ЕТЕ НЕ ПРИЗНАВААТ НИ ДЕКА БУГАРИЈА БИЛА ФАШИСТИЧКИ СОЈУЗНИК НА ХИТЛЕР И ПРОГОНУВАЛЕ ЕВРЕИ.
 
ГОСПОДЕ, ЗЕМИ СИ ГИ ВЕРЕСИИТЕ И ПОКАЖИ ИМ ГО ПЕКОЛОТ, ВРЕМЕ Е. 
 
АМИН !!! 
 

На прво место

News image

Поддршка од премиерот на Унгарија, Виктор Орбан за ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски и државата

Денес Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф. д-р Христијан Мицкоски и потпретседателот на партијата, ...

Историја

News image

Билтенот „Лист на ВМРО-ДПМНЕ“

Со своето неколку месечно постоење ВМРО-ДПМНЕ се афирмира како авангардна национална и демократска п...

Иселеници

Култура и туризам

News image

ДЕЛ ОД СУДБИНАТА НА МАКЕДОНСКИТЕ ПРОГОНЕТИ ДЕЦА – БЕГАЛЦИ (21)

Дo 1959 година, Грциjа преземала екстремни мерки да ги затвори своите граници со Албаниjа, Jугосла...

Фељтон

News image

АЛЕКСАНДАР III МАКЕДОНСКИ ВО ДЕЛОТО „ИСТОРИЈА НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД ОД АНТИЧКИОТ ПЕРИОД ДО ДЕНЕС“ (1)

Тоа е дело на „Македонска искра“, Скопје, 2008, на 500страници, на македонски јази...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.