Среда, 08 Септември 2021   
Александар Џеповски : Фашизмот и вирусот ќе ги снема тогаш кога Путин ќе му запрети на Ротшилд

1Dzeposki Александар Џеповски

Да не се лажеме како мали деца, доколку Путин му се обрати јавно на Ротшилд и му нареди да прекине фашизмот и вирусот одма како и да не се мешаат повеќе никаде и кај никого за една секунда, прашање е што може Ротшилд да нашрави ? 

Знаеме сите кој е Ротшилд, Хазар кој поседува 85 % од сите богатства на целата планета и сето тоа мора да го врати еден ден. Хазарија  е укината во 1065 а воедно и уништена од Кнез Свјатослав од Киев па затоа е она што го гледаме проблемот со Украина, зошто Хазарија се протегаше помеѓу неколку земји на времето а тоа се Украина, Молдавија и Кавказ од црното до Касписко Море со области наречени Бугарија, Албанија ... познато ви е сето ова, нели ? Па дури и Хановите на " комшиите " Кубрат и Аспарух се водат како нивни. 

Од создадавањето на Грција во 1831, Бугарија во 1878 и Албанија во 1913 и последниве сто и нешто години има нон стоп само некои вируси, епидемии, пандемии , светски војни кои тие Хазарите кои ги ставија под нозе и Масоните, Католиците, Илуминатите и сите секти и подсекти па заедно само прават големи проблеми и воедно невидени експлоатации врз целото човештво. Тие ги измислија со наговест стотици години порано првата и втората светска војна ... првата за уништување на Русија и вовед на комунизмот преку Ленин и Октомвиската Револуција а втората светска војна го измислија Хитлер и фашизмот диригиран преку МИ6 англиската служба со конечна цел создавање на Израел во 1946. 

Доколку Путин му запрети на Ротшилд дека ако не прекинат фашизмот и вирусите за 7 дена или најмногу да речеме за месец дена, тогаш дека ќе ги истреби сите нив од Дип стејтот сосе нивните фамилии и деца и од нив нема прашина да остане, но секако да напомене дека не војува против било која држава како Америка, Англија, Франција, Германија итн ... туку лично против нив поединци кои со разни секти и " невладини, хуманитарни и кралски " организации скриено цицаат крв од сите нас ... е тогаш ќе биде друга песна. Само како информација треба да се знае дека Кина знае каде тие сите живеат и дека имаат по еден специјалец за секого да им дојдат дома на посета и да го спасат човештвото еднаш и засекогаш. 

ПУТИН ЈА ИМА ТАА ШАНСА ДА ЈА ИСКОРИСТИ ИЛИ ГОСПОД ДА ГО СТОРИ ОНА ШТО КАЖА ВО БИБЛИЈАТА А ТОА СИТЕ ЗНАЕМЕ ШТО ... СМРТ НА ЃАВОЛОТ И СЛОБОДА НА ЧЕДАТА БОЖЈИ И ПОСЕБНО ЗА НАС БОЖЈИТЕ ЧЕДА МАКЕДОНЦИ. 

АМИН !!!

 

На прво место

News image

Поддршка од премиерот на Унгарија, Виктор Орбан за ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски и државата

Денес Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф. д-р Христијан Мицкоски и потпретседателот на партијата, ...

Историја

News image

Билтенот „Лист на ВМРО-ДПМНЕ“

Со своето неколку месечно постоење ВМРО-ДПМНЕ се афирмира како авангардна национална и демократска п...

Иселеници

Култура и туризам

News image

ДЕЛ ОД СУДБИНАТА НА МАКЕДОНСКИТЕ ПРОГОНЕТИ ДЕЦА – БЕГАЛЦИ (21)

Дo 1959 година, Грциjа преземала екстремни мерки да ги затвори своите граници со Албаниjа, Jугосла...

Фељтон

News image

АЛЕКСАНДАР III МАКЕДОНСКИ ВО ДЕЛОТО „ИСТОРИЈА НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД ОД АНТИЧКИОТ ПЕРИОД ДО ДЕНЕС“ (1)

Тоа е дело на „Македонска искра“, Скопје, 2008, на 500страници, на македонски јази...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.