Понеделник, 18 Октомври 2021   
На Македонија и се случи народ, народот си дојде по своето

pobeda

СДС на чело со нивниот лидер Зоран Заев се фалат дека се најдобри, но најдобри се само во криминал, корупција, предавства, крадење и лажење, тука им нема рамен.

Заради тоа, големата промена започна со овие локални избори, каде во првиот круг ВМРО-ДПМНЕ победи во 21 општина. Ова е победа на народот над злото кое се надвиснало над Македонија, а кое е олицетворено во партијата СДС и З. Заев.

Невидено и нечуено манифестирање на зло што си поигрува и ја изигрува судбината и иднината на македонскиот народ. Мудроста рекла оти неизлечива болест е малоумието.

Премиерот З. Заев и неговото опкружување раздаваат што ќе стигнат и каде ќе стасаат. Те гледа во очи и те лаже. Таквите луѓе историјата ги именува како предавници, или, народот има уште поубав збор за тоа–неранимајковци.

Затоа, спасот од ова зло е вториот круг на локалните избори на 31 октомври, кога бројот на освоените градоначалнички места ќе стане уште поголем. А, потоа, се знае, создавање на ново парламентарно мнозинство и формирање на нова влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ, за дефинитивно да се стави крај на оваа фашизоидна политика.

За две недели решаваме дали ќе ја задржиме оваа осакатена, измрцварена и понижена држава за да може да се врати во нормала, или потполно ќе ја загубиме.  Да направиме една голема победа со што конечно ќе ги тргнеме од власта овие одродници од својот род.

Затоа почитувани, имајте целосна верба во претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, и заедно со него да работиме и да се избориме Македонија повторно да стане горда држава и земја на просперитет и развој, земја од која нема да има иселувања, земја во која судството, обвинителството и полицијата нема да бидат ничија своина. Ова македонскиот народ го заслужува во неговиот опстој се додека светот светува и векот векува.

Создади нова иднина, промени, проекти, победи. ДА ЖИВЕЕ РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА. АМИН!

Унија на Ветерани на ВМРО-ДПМНЕ

 

На прво место

News image

СВЕТИ КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ – ЧУДОТВОРЕЦ - 8 XII/25 XI

СВЕТИ КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ – ЧУДОТВОРЕЦ - 8 XII/25 XI

Историја

News image

Автономна Македонија (белградски весник)

АвтономнаМакедониjа (La Macédoine autonome). "Балканотнабалканскитенароди - МакедонијанаМакедонците"...

Иселеници

News image

ПРОМОЦИЈА НА ДЕЛА НА ДУШАН РИСТЕВСКИ - МАКЕДОН ВО ТОРОНТО

Во организација на Литературното друштво „Браќа Миладиновц...

Култура и туризам

News image

Легенди и верувања: Од минатото на селото Арвати

Легендите и митолошките верувања се често застапени сред луѓето кои се интересираат и сакат да знаат...

Фељтон

News image

БИТКАТА КАЈ СУСА И ИДНИТЕ ОСВОЈУВАЊА НА АЛЕКСАНДАР III МАКЕДОНСКИ (ВЕЛИКИ) – ГОСПОДАРОТ НА АЗИЈА (12)

Александар пристигнал во градот Суса на 15 декември 331 година пред Христа и бил п...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.