Среда, 20 Октомври 2021   
Александар Џеповски : Македонците ги казнуваат Заев, СДС и Бугарија

1Dzeposki Александар Џеповски

Народот не трпи повеќе глупости и предаства за ситна боранија.

Картите се отворени и се оди само во еден правец - кон победата ! Но она што е многу охрабрувачко е тоа што сите граѓани без разлика која вера или етничка припадност се сплотени и спремни да ги искоренат овие зли аномалии и да ја вратат Македонија на нормалните патеки. 

Заев е докажан аболициран криминалец кој стана најголем криминалец политичар што дури и Ѓукановиќ просто му завидува. Подршката од Америка и ЕУ му се намалува затоа што ги исполни нивните желби и сметки па сега е оставен сам на себе и своите криминали заплеткан со неговата фамилија.

774

Последните негови вулгарни гестови само допринесоа да се прелее чашата и народот да го казни на сите избори и да му се одземе силата. 

СДС е партија која прави само штети и никакво добро на Македонија која ја имаат само како база за заработка од која цицаат пари за кафани, казина, пороци и блуд. Рекетари со докажано реноме и мајстори за празнење буџети, тендери, банки и сметки. Немаат изградено ни еден клозет од картони а се имаат позајмено толку многу милијарди долг. Ова нивното го нема ниту во Катанга ниту во Афричките џунгли. 

Бугарија е клучната алка на Заев и СДС. Им беше наредено од ЕУ и Америка да признаат Македонско малцинтво (иако цел свет знае дека Бугарија е создадена со Македонско население од 1878) а тие како за инат бараат бугарско "малцинство" во Македонија кое никогаш не постоело. Наместо да помогнат на Америка да ја турнат Македонија што побргу во ЕУ за да Русија и Кина не ја "грабнат" тие како за инат и по голем кеиф на Русија, едноставно кочат. 

Затоа Америка ги казнува Заев, СДС и Бугарија и не дозволува како што дозволуваше до сега фалсификати на сите избори во Македонија и мора од сега па понатака правдата да биде задоволена како казна на овие три ѓаволски идиотизми. 

СО ЕДЕН ЗБОР ЃАВОЛОТ НИ КОПА НИ ОРА И СИ ЈА НАПРАВИ БЕЉАТА ГОЛЕМА БЕЗ ДА ВИДИ ДЕКА МУ ПРАВИ ГОЛЕМА УСЛУГА НА БОГА И МАКЕДОНСКИОТ НАРОД. АЈДЕ УШТЕ МАЛКУ И ШУЌУР ШТО ВЕЛАТ СТАРИТЕ. 

АМИН !!! 

 

На прво место

News image

СВЕТИ КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ – ЧУДОТВОРЕЦ - 8 XII/25 XI

СВЕТИ КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ – ЧУДОТВОРЕЦ - 8 XII/25 XI

Историја

News image

Автономна Македонија (белградски весник)

АвтономнаМакедониjа (La Macédoine autonome). "Балканотнабалканскитенароди - МакедонијанаМакедонците"...

Иселеници

News image

ПРОМОЦИЈА НА ДЕЛА НА ДУШАН РИСТЕВСКИ - МАКЕДОН ВО ТОРОНТО

Во организација на Литературното друштво „Браќа Миладиновц...

Култура и туризам

News image

Легенди и верувања: Од минатото на селото Арвати

Легендите и митолошките верувања се често застапени сред луѓето кои се интересираат и сакат да знаат...

Фељтон

News image

БИТКАТА КАЈ СУСА И ИДНИТЕ ОСВОЈУВАЊА НА АЛЕКСАНДАР III МАКЕДОНСКИ (ВЕЛИКИ) – ГОСПОДАРОТ НА АЗИЈА (12)

Александар пристигнал во градот Суса на 15 декември 331 година пред Христа и бил п...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.