Среда, 10 Ноември 2021   
Александар Џеповски : Фашизмот на Заев е проблем на Македонија но поголем за ЕУ и НАТО

1Dzeposki Александар Џеповски

Колку повеќе се спроведува фашизмот толку повеќе губат ЕУ и НАТО а тродупло добиваат Русија и Кина. Сето ова има голема логика и максимално искористено од Русите кои убаво го манифестираат во Украина и предходно во Сирија. 

Фашимзот е измислен од големите "демократи" и "слободоумни западњаци" поточно од МИ6 англиската  шпионска агенција во сојуз и поткрепа од американската ЦИА а како заморче им беше Хитлер и Германија, па кога Русите дојдоа во Берлин мораше да се одглуми смртта на Хитлер и го спасија носејќи го со подморница во Аргентина со 20 тони злато како џепарлук. 

Затоа овие творците на фашизмот се ќе сторат и нивниот пулен без грам мозок и интелегенција, Црпе Муртински, да го спасат во Аргентина каде веќе Вицката има купено земји и куќи за ете така за не дајбоже.

Црпето стана внучко на Адолфа подржан од клонираната Ангела која ако и ставиш мустаќи тотално е плукната на „Аргентинецот“ кој умре во 87 година а не во 1945. 

Тоа е големината на тој  "фален и славен" фашизам каде купува и поткупува пратеници посебно во Македонија. Само ќе пискааат и врискаат иноваторите западни кога тоа ќе им го направи Путин и Кинезите сега за скоро време на сите континенти и на тој начин ќе ги закопат засекогаш, се знае каде - спектакуларно од нивниот терен. 

Случајно или не свастиката е стар Македонски симбол и ставен ете кај фашизмот и како таков постои кај јужните и источните " соседи " на наш рачун и наша територија ама ете во нови рамки и тоа види чудо, преку фашизмот. 

СТАРИТЕ РЕКЛЕ  - ОД ОВАА КОЖА ВО ДРУГА НЕ МОЖЕ ПА ЗАТОА ТРЕБА ДА СЕ СООЧИМЕ СО СИТЕ ПРЕДИЗВИЦИ И ПРОБЛЕМИ. МАКЕДОНИЈА И СВЕТОТ ГО ПОБЕДИЛЕ ФАШИЗМОТ ПА АКО ТРЕБА И ПОВТОРНО ЌЕ СЕ БОРИМЕ И ЌЕ ГО ПОБЕДИМЕ, ВО ИМЕ НА БОГА. 

АМИН !!! 

 

На прво место

News image

СВЕТИ КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ – ЧУДОТВОРЕЦ - 8 XII/25 XI

СВЕТИ КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ – ЧУДОТВОРЕЦ - 8 XII/25 XI

Историја

News image

Автономна Македонија (белградски весник)

АвтономнаМакедониjа (La Macédoine autonome). "Балканотнабалканскитенароди - МакедонијанаМакедонците"...

Иселеници

News image

ПРОМОЦИЈА НА ДЕЛА НА ДУШАН РИСТЕВСКИ - МАКЕДОН ВО ТОРОНТО

Во организација на Литературното друштво „Браќа Миладиновц...

Култура и туризам

News image

Легенди и верувања: Од минатото на селото Арвати

Легендите и митолошките верувања се често застапени сред луѓето кои се интересираат и сакат да знаат...

Фељтон

News image

БИТКАТА КАЈ СУСА И ИДНИТЕ ОСВОЈУВАЊА НА АЛЕКСАНДАР III МАКЕДОНСКИ (ВЕЛИКИ) – ГОСПОДАРОТ НА АЗИЈА (12)

Александар пристигнал во градот Суса на 15 декември 331 година пред Христа и бил п...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.