Среда, 17 Ноември 2021   
Александар Џеповски : ЕУ и НАТО на Реџепи ќе смрзнат како кучиња ако Путин не им даде гас

1Dzeposki Александар Џеповски

На Албанците големи идоли и воедно водители и спасители на светот се толку големи и силни што без Путин и Русија има да смрзнат ако не се смилува Путин, ќе ги исечат шумите и за 6 месеци ќе имаат голи планини каде при нормални врнежи ќе се поплават сите градови и населби и со здравје ќе си го носат.

Гасоводот на Русија и големите резерви на нафта големите демократи ЕУ и НАТО не можат да ги украдат и искористат бесплатно како богатствата во Ирак, Либија, Авганистан и други земји каде Америте војуваа и пепел оставија. Франција има 2500 тони злато а нема ни еден рудник но затоа тие им дадоа голема " демократија " на Мали во Африка од каде црпат по 50 тони злато секоја година последниве 120 години а воедно тие немаат ни грам злато во државната банка ама се разбира милиони кила " демократија ".

Каде Англија стапнала, трева не расте - велат старите. Германците направија две светски војни, Белгијанци убиваа масовно црнци во Африка без никаков повод ... ете кратки црти за големите напредни сили на Реџепи и сите Албанци кои веруваат во нив. Едно не знаат Албанците - Америка пропаѓа од сопствена глупост давајќи и на Кина шанса да стане економски супериорна мислејќи дека со пари и богатсвто овие ќе ги уништат. Европа го фаќа патот со Русија и Кина како единствен излез од мат позиција во која се најдоа.

Мора да ги оставиме Албанците и Реџепи да ја дознаат вистината и воедно нивната илузија. Иднината на светот никогаш не била со Америка и Европа гледајќи колку се богати Азија и Македонскиот Полуостров заедно со денешна Турција, се разбира во склоп со Русија. Тоа ЕУ и НАТО го немаат ни 1 % па затоа само прават војни и крадат максимално.

КРАЈОТ НА АМЕРИКА И ЕВРОПА Е БЛИСКУ ПА ЗАТОА СЕ БАРА ПРИЧИНА ЗА ТРЕТА СВЕТСКА ВОЈНА АМА ОВИЕ ИЗМЕЌАРИТЕ КАКО РЕЏЕПИ, АХМЕТИ И КОМПАНИЈА НЕ РАЗБИРААТ КАДЕ ТОГАШ ЌЕ СЕ КРИЈАТ. НАРОДОТ НЕ ЗАБОРАВА АМА И ГОРНИОТ ИСТО ТАКА. МАКЕДОНИЈА ВЕЧНА А ДУШМАНИТЕ ВО ПЕКОЛ.

АМИН !!!

 

На прво место

News image

СВЕТИ КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ – ЧУДОТВОРЕЦ - 8 XII/25 XI

СВЕТИ КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ – ЧУДОТВОРЕЦ - 8 XII/25 XI

Историја

News image

Автономна Македонија (белградски весник)

АвтономнаМакедониjа (La Macédoine autonome). "Балканотнабалканскитенароди - МакедонијанаМакедонците"...

Иселеници

News image

ПРОМОЦИЈА НА ДЕЛА НА ДУШАН РИСТЕВСКИ - МАКЕДОН ВО ТОРОНТО

Во организација на Литературното друштво „Браќа Миладиновц...

Култура и туризам

News image

Легенди и верувања: Од минатото на селото Арвати

Легендите и митолошките верувања се често застапени сред луѓето кои се интересираат и сакат да знаат...

Фељтон

News image

БИТКАТА КАЈ СУСА И ИДНИТЕ ОСВОЈУВАЊА НА АЛЕКСАНДАР III МАКЕДОНСКИ (ВЕЛИКИ) – ГОСПОДАРОТ НА АЗИЈА (12)

Александар пристигнал во градот Суса на 15 декември 331 година пред Христа и бил п...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.