Среда, 11 Мај 2022   
Александар Џеповски : Оваа влада потроши преку 20 милијарди евра буџет и не изгради еден полски клозет

1Dzeposki Александар Џеповски

Дали е ова нормално и каде го има овој парадокс ?  Едно е сигурно - јадење и пиење по кафани, криминал и башибозлук има на големо светско ниво и само прашање е за колку светлосни години сме ги надминале сите и дали на друга планета имаме конкуренција ?

Многу изгледа е важно една етничка заедница да се форсира и да биде на исто ниво или поголема од Македонците а за другите заедно во пакет со Македонците може да сликаат, да се треснат од земјата и не смее ни лижавче да им се даде, сето ова гордо спонзорирано и управувано од Калето и нивните сателити.

Сите Македонски песни, композитори, изведувачи не смее да се слушаат и споменуваат и мора на источните соседи да им ги дадеме да се китат со нашите перја, затоа што тие така ќе докажат како тие егзистирале, рабоетеле и живееле на Македонската почва и поврзаноста со хановите им ценети.

Придавката северна се продаде за неколку вили на Егејот каде газда Црпе се осеќа комитски со купаќи од светски бренд кој може да си го плати барем тоа во кеш.

Народот не ја бираше оваа влада, таа дојде преку Бејли и хазарските му газди, но народот мора да ги покаже забите и да се саможртвува со неколку загуби ако сака да не пропадне и коренот да му се пресече. Западот се шампиони за ветување пари и на крај сите пари ќе завршат за лубриканти. Важно е педифолството, сериските убијци, криминалците, ЛГБТ заедници, инцесот и фејк њузови да просперираат и да земаат се поголем замав како нешто многу неопходно ... па за буџетот, Македонија и Македонскиот народ - кој ги есапи и нека изчезнат.

ЗОШТО ДОЈДОВМЕ ДО ОВА ДЕРЕЏЕ КАДЕ Е ГОЛЕМ ПРЕДИЗВИК ДА СЕ ПРЕЖИВЕЕ КАКО ПОЕДИНЕЦ, КАКО МАКЕДОНЕЦ И КАКО НОРМАЛЕН ЧОВЕК ПОД ЕДНО СОНЦЕ КОЕ ГРЕЕ ПОДЕДНАКВО ЗА СИТЕ НО ВО СУШТИНА Е ТОТАЛЕН МРАК И СТУДЕНИЛО ЗА МАКЕДОНЦИТЕ.

ОСТАНУВА САМО ВЕРБАТА ВО ПОУБАВО УТРЕ И МИЛОСТА НА ГОРНИОТ.

АМИН !!!

 

Иселеници

News image

МАСЛИНОВАТА ГОРА И ЕРУСАЛИМ (9)

ДЕЛ ОД МОНОГРАФИЈАТА „ИЗРАЕЛ И МАКЕДОНИЈА“ НА СЛАВЕ КАТИ...

Култура и туризам

News image

СИЛЈАН МИЦЕВСКИ - ИЗБРАН ЗА ПРВ ГРАДОНАЧАЛНИКНА БИТОЛА ВО 1996 ГОДИНА (10)

ДЕЛ ОД МОНОГРАФИЈАТА „СИЛЈАН МИЦЕВСКИ“ ОД АВТОРИТЕ СЛАВЕ НИКОЛОВСКИ - КАТИН И ЃОРЃИ ЛУМБУРОВС...

Фељтон

News image

ДЕЛ ОД ВИСТИНАТА И СУДБИНАТА НА МАКЕДОНСКОТО НАСЕЛЕНИЕ ВО ПИРИНСКА МАКЕДОНИЈА (4)

ДЕЛ ОД ПУБЛИКАЦИЈАТА „МАКЕДОНЦИТЕ ВО СВЕТОТ“ НА СЛАВЕ КАТИН

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.