Среда, 06 Септември 2023   
Бугарија ја фалсификува и узурпира Библијата поради зборовите Македонец и Македонија
1Dzepovski1
 
Апсолутно не е нормално и не смее да има никаде место било каде низ цел свет за една земја како Бугарија.  Да расчистиме одма уште на почеток а тоа е дека Библијата е направена " сарма " со невистини и лаги од самите Хамиди, најголеми душмани на Македонија и Македонците кои ја украдоа Македонската библиотека изградена од Птолемеј во Александрија и ја пренесоа во Ватикан. 
 
Малку како да беше тоа па дури и Бугарите вештачки создадена нација од Русија 1878 во нивниот превод на Библијата ги игнорира и намерно одстранува зборовите Македонија и Македонец во делот за Апостолот Свети Павле кога на сон му се јавува Македонец и го моли да дојде во Македонија и да помогне на Македонците, притоа спомнувајќи ги овие три  " фамозни " имиња повеќе од 30 пати. 
 
Види сега чудо големо па според овие изроди  Македонски самонаречени Бугари удрени со мокра чорапа по глава замаглени дека Аспарух монголот т.е. Татар со тапија им е " татко " ... оддеднаш тврдат дека Македонија тогаш била само област. Иако цел свет нормален знае дека  царството се викаше Македонија па дури и Хамидите го признаваат тоа, ете за овие изроди белосветски тоа не важело. ПУСТА ЉУБОМОРА ШТО ПРАВИ. 
 
Македонија и Македонците илјадници години пред Александар била најголема цивилизација со развиени науки и градители на многу објекти како светски чуда а името Бугарија го нема ете ни како област за време на Исус и пред тоа па ниту до 1878. Ако одиме по нивните лаги као демек постојат од 681 и не се спомнати никаде ни како област ни како бутури . 
 
Навистина денес во 21 век не е убаво и сосема грубо и дивјачки е да ја игнорираш вистината во Библијата и фактите од кои дури и боговите молчат а тоа е МАКЕДОНИЈА И МАКЕДОНЦИТЕ КАКО ГОЛЕМ ЦИВИЛИЗАЦИСКИ НАРОД И СВЕТОТ Е ДОЛЖЕН ДА СЕ ГОРДЕЕ И ДА СЕ ПОКЛОНИ ПРЕД НАС МАКЕДОНЦИТЕ КАДЕ БОГ НИ ГО ОСТАВИ ВО АЛШАР ЛОРАНДРИТОТ КАКО ДЕЛ ОД СОНЧЕВАТА МАСА, СЛАВА ТЕБЕ БОЖЕ ШТО ГИ  СОЗДАДЕ СОНцЕТО, ЗЕМЈАТА И МАКЕДОНИЈА. 
 
АМИН !
 

На прво место

News image

Славјанка Петровска да каже дали луксузната хациенда е уште нејзина или ги крие парите од продажба

Според катастарските снимки во моментот кога Петровска вели дека го продала земјиштето, таму била ...

Историја

News image

Св. Давид цар Македонски, братот на Самоил

„На 13 јануари 1833 година во пожар настрадал манастирот Св. Јован Рилски. Монасите започнале негова...

Иселеници

News image

УЧЕСТВО НА АНСАМБЛОТ „ТОМОВ“ НА ИЛИНДЕНСКИОТ ФЕСТИВАЛ ВО БИТОЛА (35)

ДЕЛ ОД МОНОГРАФИЈАТА „ТОМОВ“  НА СЛАВЕ КАТИН

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.