Среда, 13 Септември 2023   
Митовите за Аспарух и бугарските царства се адути за Бугарите да не влезат во Македонскиот устав
1Dzepovski1 Александар Џеповски
 
Бугарските лаги и уценувања за влегување во Македонскиот устав се голем мајтап и измама на последниве 2 милениуми. 
 
Како прво, Аспарух и сите Ханови кои се спомнуваат како освојувачи кои ете се задржале во Европа или во денешните бугарски граници се ТОТАЛНА ИЗМИСЛИЦА И МАНИПУЛАЦИЈА на одредени кругови како Ватикан, Америка и западниот свет. Тој, Аспарух едноставно не постоел ниту има еден доказ ниту гроб му се знае негов. Ај да речеме дека постоел, на кој јазик би зборел или каква конекција имал со Кирил и Методи и нивните ученици ? Едно е сигурно, два различни света и поими од кој едите постоеле а другите , Аспарух и компанија не постоеле ни во сон се до 19 век.  
 
Голема трагедија се бугарските царства, кај прво таму и второ. Колку ли се смеат на ова Русите и имаат големи причини да се смеат затоа што тие за прв пат ја измислија Бугарија 1878. Во времето Кирил и Методи наводно Ханови владеат во имагинарната Бугарија за да пред крај на нивните животи Татарите се повампируваат и стануваат цареви и цепат на Македонски јазик од подрачјето на Солун со доказ на ДНА дека браќата и сите Македонци се Бугари а воедно и македонски Бугари и така да МПО во Америка може да ги присвојува и Македонците од Егејска Македонија.  
 
Ете така би изгледала логиката и вистината на Бугарските интелектуалци кои во склоп со Драги Ѓорѓиев - Кромидарот ни ги просветуваат или тупат главите преку 80 000 евра на сметка на Драги Кромидарот. СРЕЌА ГОЛЕМА ШТО ГОСПОД НЕ СЕ ПОДМИТУВА ЗА 80 000 ЕВРА ЗА ДА ДОЗВОЛИ МАКЕДОНИЈА ДА НЕ БИДЕ СПОМНАТА ВО БИБЛИЈАТА ИЛИ ДА СЕ СОГЛАСИ ДЕКА ТОГАШ А И СЕКОГАШ МАКЕДОНИЈА БИЛА САМО ГЕОГРАФСКА ОБЛАСТ А МАКЕДОНЦИТЕ ДА ТИ БИДАТ БУГАРИ И МАКЕДОНСКИ БУГАРИ. САМО УШТЕ ТОЈ ОСТАНА НОРМАЛЕН И НЕ СЕ ПОДМИТУВА  ИНАЧЕ СЕ ОТИДЕ ВО МАЈЧИНА, КРИМИНАЛ И ЛАГИ. ДА ЖИВЕЕ МАКЕДОНИЈА И ВИСТИНАТА ЗА МАКЕДОНИЈА. 
 
АМИН !!!
 

На прво место

News image

Власта на СДС со поданичката политика донесе порази на секое поле

Стојаноска: Власта на СДС со поданичката политика донесе порази на секое поле, народот го увиде то...

Историја

News image

Британски документ за Македонија

Документите наречени „House of Commons Papers“ се една од петте главни категории на парламентарни до...

Иселеници

News image

ДВАЕСЕТ ГОДИНИ ПОСТОЕЊЕ НА АНСАМБЛОТ „ТОМОВ“ (30)

ДЕЛ ОД МОНОГРАФИЈАТА „ТОМОВ“  НА СЛАВЕ КАТИН

Култура и туризам

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.