Среда, 08 Ноември 2023   
Александар Џеповски: Сиромаштијата и скапотијата ги плаќа војните во Украина и Израел
1Dzepovski1 Александар Џеповски
 
Овие последниве две војни се планирани многу одамна и денес се спроведуваат на исти начин како што се планираа и создаваа Првата и Втора Балканска војна како и Првата и Втората светска војна во пакет со Третата светска војна. 
 
Кој знае или секој еден што не знае е вистината дека првите 5 центи од нафтата оди во џеб кај Ротшилд Династијата или мафија, сеедно. Вторите 5 центи одат во фонд за создавање војни низ цела планета. Кога ќе израчунате колку милијарди или трилиони литри се трошат низ цела планета и колква е заработувачката од овој данок, тогаш ќе ви стане јасно зошто инвенторите на автомобилските горива како вода ги голтнала црната земја од немајкаде. Да потсетиме како тоа во дваесетите годинин он деветнаесетиот век имаше електрични автомобили станици за струја. 
 
Доколку Ротшилд се смилува и даде само половина од своето богатство, секој еден жител ќе има куќа и 2 милиони долари или евра. Како човек владар кој верува во натемаго и го мрази христијанството на кого Папата и сите Кралеви измислени и подржани од него му ја бакнуваат раката како владар на светот ... мора да ви даде индикација на сите последни збиднувања. 
 
Хазарите од каде потекнува и Ротшилд се верувате или не Македонско племе од Цариград или Константинополе кои биле избркани на територијата во денешна Украина од Јустинијан во 6 век па затоа беше Хазарската мисија на Кирил и Методи. Хазарите и Богомилите се неверници во Бона и веруваат дека само натемаго егзистира. 
 
Капак на се е втората светска војна која се исценира со цел создавање на Израел па сега во конекција со Украина која ја сакаат повторно кога беа избркани во 1050 година од Кнезот Свјатослав ... може слободно да кажеме кој и зошто ги планира сите војни и сиромаштијата и скапотијата која 95 % од планетарнава популација не можат повеќе да ги издржат. 
 
МАКЕДОНИЈА Е СВЕТА ЗЕМЈА КАДЕ СЕ СОЗДАДЕНИ СИТЕ БОГОВИ, ЗЕВС ИЛИ SЕ, МАКЕДОН, ЈАВАН  СИНОТ НА ДЕДО НОЕ ... НО ИМА И ХАЗАРИ И БОГОМИЛИ КОИ СЕ СПРОТИСТАВУВААТ НА БОГА. ДО КОГА ? ЌЕ ПОКАЖЕ ВРЕМЕТО И СЕ РАЗБИРА БОЈИОТ ОДГОВОР. 
 
АМИН !!!
 

На прво место

News image

Ветувањата на Ковачевски се „мижи Асан да ти баам“

Ковачевски ги лажеше граѓаните дека ќе ги скрати платите на функционерите во стилот, ако не овој п...

Историја

News image

Името на Прва Јустинијана Охридска уште на почетокот на 10. век длабоко навлегло во руските маси

Името на Прва Јустинијана Охридска уште на почетокот на 10. век длабоко навлегло во руските маси и т...

Иселеници

News image

ИЗЛЕЗЕ ОД ПЕЧАТ БРОЈОТ 63 НА СПИСАНИЕТО „ПОВОД“ ОД СИДНЕЈ

Македонското литературно друштво „Григор Прличев“ од Сид...

Култура и туризам

News image

ВИСОКА МАКЕДОНСКА ДЕЛЕГАЦИЈА НА ДВАЕСЕТ И ВТОРОТО ПОКЛОНЕНИЕТО ВО ВЕЧНИО РИМ ВО 1990 ГОДИНА – ДЕЛ I (44)

ДЕЛ ОД МОНОГРАФИЈАТА „ВО ЧЕСТ НА СВЕТИТЕ КИРИЛ И МЕТОДИЈ“ ОД Д-Р ВЕРА СТОЈЧЕВСКА – АНТИЌ И СЛ...

Фељтон

News image

ДЕЛ ОД ПРАВИЛАТА НА ФОНДАЦИЈАТА „АТАНАС БЛИЗНАКОВ” (8)

ДЕЛ ОД ЖИВОТОТ НА АТАНАС БЛИЗНАЈОВ ВО МОНОГРАФИИТЕ НА СЛАВЕ КАТИН

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.