Петок, 18 Септември 2020   
Манојил (Мане) Јаковлески: За сето зло што ЗЗ и СДС го имаат направено нема простување!

 

1Manojil

Манојил  (Мане) Јаковлески

Гоце Делчев, спаси не од неспособни политичари

Од осамостојувањето на земјата во 1990 г. наваму кога СДС е на власт речиси да нема година, а да не започнат активности за разнебитување на македонскиот народ и држава.

Тажно е што ова не допира ни до малиот мозок на елитата која е дел од потесното раководство на СДС, и кој знае веќе по кој пат, партиските челници на СДС продолжуваат со  активности кои имаат за цел да го раздразнат македонскиот народ, да ја нарушат неговата доверба кон ВМРО-ДПМНЕ и Претседателот Христијан Мицкоски.

За СДС и Зоран Заев нема потреба веќе ни да се зборува, тие се изгубени во просторот и времето, водени само од омраза кон се што е македонско и се срамат од името Република Македонија.

Ако се направи споредба меѓу политичарите во земјата за нивната способност, држење до кажаниот збор, вреднување на одредена политика во интерес на сопствената држава и народ, тогаш најверојатно на последното место ќе го видите лидерот на СДС Зоран Заев.

Чудно е како овој човек се најде на лидерското место на СДС, а нема појма од политичкиот занает. Изгледа како да е црпнат од нива и е поставен за главен хирург, а никогаш не студирал медицина.

Тоа што некогаш врховистите го правеа, денес неразумната политика на владата на ЗЗ ја донесе земјата во подредена улога и да биде условена од сите соседи.

Сегашната власт е најголемо зло кое се има досега појавено и кое прети како цунами да избрише се што е македонско.

Гоце Делчев, спаси не од неспособни политичари, кои за туѓи интереси прават хаос и повеќе од четири години ја држат земјата во заложништво. Спаси не Гоце Делчев од налудничавата политика на Зоран Заев, кој го дели народот и ја уништува земјата.

Сите, независно од какви причини ја напуштија ВМРО-ДПМНЕ, да не ја заборават идејата заради која биле едно време основачи или членови, да не ја забораваат единствената идеја која сите ние ја носевме и ја носиме во срцата, а има едно име: МАКЕДОНИЈА, за да продолжиме уште пообединети, посплотени, поединствени!

Зоран Заев и неговата СДС мора да си одат за да може Македонија да оди напред.

Гоце Делчев кажал: „Кој знае дали има народ којшто толку многу пател од своите синови изроди, колку македонскиот!...“Навистина и денес е така.

Македонскиот народ нема резервна татковина и мора да превземе секакви мерки против сите оние кои сакаат да и` наштетат на нашата Библијска држава.

За сето зло што ЗЗ и СДС го имаат направено нема простување! Македонците не забораваат!

СЕ’ ЗА МАКЕДОНИЈА, ВЕЧНА И ЕДИНСТВЕНА, АМИН!

 

На прво место

News image

Милошоски за несреќата во Бугарија: Ова е организиран криминал и трагедија, дали 45 луѓе живи изгореа за некој да произв

Милошоски за несреќата во Бугарија: Ова е организиран криминал и трагедија, дали 45 луѓе живи из...

Историја

News image

Македонска федеративна организација

Македонската федеративна организација, позната како Македонска федеративна револуционерна организаци...

Иселеници

News image

ЊУЈОРК – ГРАДОТ НА ЖИВЕЕЊЕТО НА георги (ЏОРЏ) томов - i ДЕЛ (7)

Денес Њујорк е најголем центар на американската меѓунаро...

Култура и туризам

Фељтон

News image

ГОЛЕМАТА БИТКА ЗА ГРАДОТ ТИР И ЗНАЧАЈОТ ЗА ИДНИНАТА НА ОСВОЈУВАЊЕТО НА АЗИЈА ЗА АЛЕКСАНДАР (10)

Во ова продолжение за читателите на порталот „Македонска нација“ ќе  претставим...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.