Коментари
Среда, 25 Август 2021 02:00   
Пописот ќе даде шкакливи одговори

1ab Свекрва

Повеќе...
 
Среда, 25 Август 2021 02:00   
ЦРТИЧКИ И ОТРОВНИ СТРЕЛИЧКИ - 133

1martin1

ПЕКОЛОТ ИМА ИМЕ, СЕ ВИКА АВГАНИСТАН

Повеќе...
 
Среда, 25 Август 2021 02:00   
ДАЛИ ФОНДАЦИЈАТА „АТАНАС БЛИЗНАКОВ“ПО 44 ГОДИНИ Е НА РАСПЕТИЕ?

1bliz12

Новиот распишан конкус за стипендирање на 40  талентирани студенти преку организацијата „Македонија 2025“ и Универзитетот „Свети Кирил и МетодиЈ“ (УКИМ) преку фондацијата „Атанас Близнаков“  е повод за овој текст. Во него, меѓу другото, се вели: „ Стипендиите се доделуваат на редовни студенти кои ќе се запишат во прва година на прв циклус на студии на сите факултети при Универзитет „Св. Кирил и Методиј„ во Скопје, кои постигнале исклучителни резултати и успех во средното образование, имаат достигнувања и мотивација за личен и професионален развој, но и кои немаат доволно средства за продолжување на образованието на факултет или област од интерес“.

Повеќе...
 
Среда, 25 Август 2021 02:00   
Иван ТРПОСКИ : ОД ДЕДО НОЕ ДО БРАНСОН И БЕЗОС

Ivan Trposki

Денес, најактуелна тема во светот е што побрзо излегување од кризата со корона вирусот Ковид – 19. Навистина никој од нас  пред неколку години не веруваше дека има таква сила која може светот да го закочи, да го застане! Е сега сите сме паталци на тој застој, кои бараме што побрзо да го победиме овој невидлив светски непријател.

Повеќе...
 
Среда, 25 Август 2021 02:00   
Авганистанците на Заев се тројански коњ за локалните избори
1Dzeposki Александар Џеповски
 
Повеќе...
 
Среда, 18 Август 2021 02:00   
Муцето сака втор мандат

1 rubin jovanoski

Во овие летни горештини кога живата на термометарот на отворено достигнува над 40-тиот Целзиусов степен на македонската политичка сцена започнаа на големо подготовките за предстојните локални избори кој и званично треба да се одржат на 17 Октомври оваа година.

Повеќе...
 
Среда, 18 Август 2021 02:00   
Авганистанска лекција

1ab Свекрва

Повеќе...
 
Среда, 18 Август 2021 02:00   
Со кое право Заев носи Авганистанци незаконски и без да праша некој ?

1Dzeposki Александар Џеповски

До кога Зоран Заев ќе си игра мајтап со Македонија и Македонците?

Нема пари за пожарникарски возила, за сите ранливи категории и социјални случаји во Македонија, сите пискаат, врискаат и бегаат од Македонија, специјално младите и сега оддеднаш тој е во ситуација да собира Авганистанци кои немаат ама никаква допирна точка со нас во ниту еден поглед. Америка го направи хаосот и Америка треба да го чисти ѓубрето каде го остава а не да доаѓа на трошок и глава на Македонија. 

Повеќе...
 
Среда, 18 Август 2021 02:00   
ЦРТИЧКИ И ОТРОВНИ СТРЕЛИЧКИ - 132
1martin1
 
АВГАНИСТАН - ГРОБНИЦА НА ИМПЕРИИТЕ
 
Повеќе...
 
Понеделник, 16 Август 2021 10:31   
ЃОРЃИ ИЛИЕВСКИ : КРАТКА ЗАГРИЖУВАЧКА АНАЛИЗА НА ВИСОКОТО ОБРАЗОВАНИЕ

1Djordji Ilievski

ЃОРЃИ ИЛИЕВСКИ

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

Милошоски за несреќата во Бугарија: Ова е организиран криминал и трагедија, дали 45 луѓе живи изгореа за некој да произв

Милошоски за несреќата во Бугарија: Ова е организиран криминал и трагедија, дали 45 луѓе живи из...

Историја

News image

Македонска федеративна организација

Македонската федеративна организација, позната како Македонска федеративна револуционерна организаци...

Иселеници

News image

ЊУЈОРК – ГРАДОТ НА ЖИВЕЕЊЕТО НА георги (ЏОРЏ) томов - i ДЕЛ (7)

Денес Њујорк е најголем центар на американската меѓунаро...

Култура и туризам

Фељтон

News image

ГОЛЕМАТА БИТКА ЗА ГРАДОТ ТИР И ЗНАЧАЈОТ ЗА ИДНИНАТА НА ОСВОЈУВАЊЕТО НА АЗИЈА ЗА АЛЕКСАНДАР (10)

Во ова продолжение за читателите на порталот „Македонска нација“ ќе  претставим...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.