Коментари
Петок, 23 Април 2021 11:05   
Ламбе Арнаудов: МАКЕДОНИЈА ГИ ПАМЕТИ СВОИТЕ!

1 Lambe

Ламбе Арнаудов

Повеќе...
 
Среда, 21 Април 2021 21:22   
АНГЕЛОВСКИ: Македонија меѓу реалноста и сервилноста

КОЛУМНА НА АНГЕЛОВСКИ: Македонија меѓу реалноста и сервилноста Страшо АНГЕЛОВСКИ

Бидејќи и најплодните пишувачи не можат да стасаат да ги забележат сите глупости и сите намерни потези со кои и нанесуваат ненадоместлива штета на државата, оваа гарнитура на власт ќе остане забележана во хрониките на некој иден запишувач на денешново време како со години одгледувана  “фарма на црви“ која од гредите на кои се потпираше татковината создаде црвојадина која се заканува да ја урне целата конструкција. Црви кои ријат длабоко во гредите поставени овде од дедо-прадедо, црви кои се влечкаат по земјата натопена со крвта на хероите и како во хорор приказни наидуваат од сите страни. Црви кои ријат по гробовите на предците, црви кои ги нагризуваат страниците на книгите, црви како најниска форма на постоење без мозок, без чувства, без кичма. Црви кои се влечкаат по земјата и не служат за ништо освен како мамка со која големиот рибар (читај: големиот брат) како безмилосен предатор го мами и лови својот плен.

Повеќе...
 
Среда, 21 Април 2021 02:00   
Зоран Заев ја направи истата грешка како стариот Петко од Воден

1ab Свекрва

Повеќе...
 
Среда, 21 Април 2021 02:00   
Разбудетесе Македонци, за Македонија се работи

17085261

Семакедонски протест под слоганот “Демократија во Македонија и Слобода на уставобранителите!“ на 25 април 2021 година (недела) во Скопје

Повеќе...
 
Среда, 21 Април 2021 02:00   
Александар Џеповски : " Запленет " имот на Груевски во пакет со 5 милијарди евра " што ги украл "

1Dzeposki Александар Џеповски

Повеќе...
 
Среда, 21 Април 2021 02:00   
ЦРТИЧКИ И ОТРОВНИ СТРЕЛИЧКИ - 115

1martin1

ЕУ, ПОТЕНЦИЈАЛНА ЗАПАЛКА НА КОНФЛИКТИ ВО РЕГИОНОТ              

Повеќе...
 
Петок, 16 Април 2021 20:27   
Илиевски: Отворено писмо до претседателот Пендаровски и академска фела во Македонија

 Почитувани, 

Повеќе...
 
Среда, 14 Април 2021 04:54   
Александар Џеповски : Што не чека од 2025 до 2028?
1Dzeposki Александар Џеповски
 
Повеќе...
 
Среда, 14 Април 2021 02:00   
Гордана Димовска : Аманет ни оставија

1 25 Гордана Димовска

Повеќе...
 
Среда, 14 Април 2021 02:00   
ЦРТИЧКИ И ОТРОВНИ СТРЕЛИЧКИ - 114
1martin1
 
МАФИЈАТА СИ ИМА СВОЈА ДРЖАВА - СЕ ВИКА МАКЕДОНИЈА!?
 
Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

Александар Пандов : На 9 мај во 12 часот во Македонскиот град Херој, градот Прилеп, во ,,Паркот на Ревулуцијата”

  Браќа и сестри, во чест на 9—Мај ,,Денот на победата над фашизмот”, а во организација и во...

Историја

News image

Политичката огранизација на Македонската држава

Политичката огранизација на Македонската држава наликувала на пирамида со три нивоа: на врвот биле в...

Иселеници

News image

СВЕТЛЕ (СТИВ) СТАМЕВСКИ – МАКЕДОНСКИ БИЗНИСМЕН ВО САД (17)

ВОЈНАТА ВО 2001 ГОДИНА – ЦРНА ДАМКА ВО ИСТОРИЈАТА Во 20...

Култура и туризам

Фељтон

News image

ДЕЛ ОД ПИШУВАЊЕТО НА ЕУГЕН БОРЗА, ВОДЕЧКИ АМЕРИКАНСКИ ЕКСПЕРТ ЗА ИСТОРИЈАТА НА АНТИЧКА МАКЕДОНИЈА (9)

  “Историјата многу често се нарекува запис на победниците“. Поточна дефинициј...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.