Коментари
Среда, 19 Мај 2021 02:00   
Марија Емилија КУКУБАЈСКА : Денот на просветителството КАМЕНОТ ЗБОРУВА: БОг е зБОр

1roz124

Толкување:

Повеќе...
 
Среда, 19 Мај 2021 02:00   
Се јави нов Војвода од Хрватска да ја брани Македонија од Бугарите

1Dzeposki Александар Џеповски

Повеќе...
 
Среда, 19 Мај 2021 02:00   
ЦРТИЧКИ И ОТРОВНИ СТРЕЧИЧКИ - 119

1martin1 СОСЕДНАТА ДРЖАВА

Повеќе...
 
Понеделник, 17 Мај 2021 07:27   
Бране Петрушевски : ЈУРИШ НА БУЏЕТОТ

1brane

Општина Куманово е најголема општина во Република Македонија и со тоа располага со еден од најголемите буџети, кој безмалку изнесува 2 милијарди денари. Или ако се подразмисли подлабоко, само актуелниот градоначалник Максим Димитриевски за 4 години потрошил околу 7 милијарди денари. Оставам на вас драги читатели да пресметате колку пари потрошил СДСМ овие 30 години владеење во Куманово и да размислите дали тие пари завршиле за општо добро и развој на градот или завршиле во приватни џебови на локалните функционери.

Повеќе...
 
Среда, 12 Мај 2021 02:00   
На Македонија и` се потребни Македонци, кои ја сакаат државата

 

1mane 7 Манојил Мане Јаковлески

Повеќе...
 
Среда, 12 Мај 2021 02:00   
Зоки не мирува со финансиски скандали

1 rubin jovanoski

Зоки не мирува со финансиски скандали

Повеќе...
 
Среда, 12 Мај 2021 02:00   
Александар Џеповски : Ден потоа кога Седат Пекер го купи Заев дома кај него

1Dzeposki

Александар Џеповски

Повеќе...
 
Среда, 12 Мај 2021 02:00   
ЦРТИЧКИ И ОТРОВНИ СТРЕЛИЧКИ - 118

1martin1

ПОТОМЦИТЕ НА БУГАРСКИТЕ ФАШИСТИ ГО КОЧАТ НАПРЕДОКОТ НА МАКЕДОНИЈА 

Повеќе...
 
Понеделник, 10 Мај 2021 09:54   
КОЛУМНА НА АНГЕЛОВСКИ: Фашизмот е мртов, а комунизмот

КОЛУМНА НА АНГЕЛОВСКИ: Фашизмот е мртов, а комунизмот?

Деновиве, ја славиме 76-та годишнина од победата над фашизмот, едно од двете најголеми идеолошки зла што човештвото ги преживеало. Второто, комунизмот од сталинистички тип, преоблечено во неолиберално руво, за жал, токму денес ги живее своите најуспешни години.

Повеќе...
 
Среда, 05 Мај 2021 10:03   
Македонија низ изреките на Гоце Делчев

vasko-gicevski
Васко Гичевски

Големиот македонски деец, апостолот на македонската борба за ослободување и самостојност Гоце Делчев кој покрај тоа што важи за голем револуционер тој бил и голем тактичар и политичар на своето доба. Низ своите мисли кои ги искажал тој ја предочил целата македонски идеолигија,македонската иднина,но исто така голем дел од изреките се и полезни за секој оној што сака да ја збогати својата душа својот личен мисловен капацитет.

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

Наместо оставка, го именуваа директор, непресметлив и неспособен, спасете животи дајте си оставка

   ВМРО-ДПМНЕ : Унапредувањето на статусот на Стојанче Ангелов од в.д. во директор ...

Историја

News image

Македонската античка Hова Година е на 19 октомври

Античкиот македонски календар бил календар во употреба во Македонија во ПРВИОТ милениум п.н.е. и е т...

Иселеници

News image

ИСЕЛЕНИЧКИ СРЕДБИ ВО ЉУБОЈНО И ДОЛНО ДУПЕНИ (19)

ДЕЛОТО „ИЛИНДЕН ВО ЉУБОЈНО И ПРЕСПА“

Култура и туризам

News image

ЕГЕЈСКА МАКЕДОНИЈА – ДЕЛ ОД СУДБИНАТА НА ЕТНИЧКА МАКЕДОНИЈА (14)

  Дo почетокот на 1947 година, партизанските сили покажале вистинска моќ во воените способно...

Фељтон

News image

КОПНЕНИ И ПОМОРСКИ СОЈУЗНИШТВА НА АНТИЧКАТА ТЕРИТОРИЈА МАКЕДОНИЈА (22)

Пердика внимателно ја разгледал својата ситуација и решил да оди кај Атињаните за по...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.