Коментари
Четврток, 24 Јуни 2021 10:40   
Верски апартхејд или крстоносна војна – иднината на Европа

Пред дваесеттина години, кога Македонија водеше војна со терористичките групации, во Тетово се одржа тркалезна маса на која како претседател на МААК бев присутен. Меѓу другите, таму беа и Џејмс Пердју и Франсоа Леотар, кои се нарекуваа себе си’ олеснувачи, а кои всушност беа најобична меѓународна поддршка за остварување на барањата на терористите и „средство“ за притисок врз тогашната Влада на Република Македонија.
Повеќе...
 
Среда, 23 Јуни 2021 01:00   
Александарт Џеповски : Колку милионери станале од препродавање лубеници и пиперки?

1Dzeposki Александарт Џеповски

Повеќе...
 
Среда, 23 Јуни 2021 01:00   
Рубинчо Видое Јованоски : Зоки едно кажува дома, а друго ветува во странство

1 rubin jovanoski

Ротирачкото португалско шестмесечно претседателствување со ЕУ завршува за десетина дена, поточно на 1ви Јули кога диригентската палка во наредните 6 месеци ќе ја има Република Словенија на чело со претседателот Борут Пахор и премиерот Јанез Јанша.

Повеќе...
 
Среда, 23 Јуни 2021 01:00   
Од двете страни на границата живее македонски народ

1abСвекрва

Повеќе...
 
Среда, 23 Јуни 2021 01:00   
ЦРТИЧКИ И ОТРОВНИ СТРЕЛИЧКИ - 124
1martin1
 
Мартин ТРЕНЕВСКИ : ЗАЕВ СЕПАК СЕ ПАЗАРИЛ НО НЕ СЕ ИСПАЗАРИЛ ВО СОФИЈА
  
Повеќе...
 
Среда, 16 Јуни 2021 09:40   
Гојко Јаковлески: НА МИЦКОВСКИ МУ ПОСАКУВАМ ШТО ПОБРЗО ДА ЗАСТАНЕ НА ЧЕЛО НА МАКЕДОНСКАТА ВЛАДА

17.06.1990 osnivacko sobranie na vmro-dpmne 4

Гојко Јаковлески: говор на основачкото собрание на ВМРО-ДПМНЕ 17.06.1990 г.

Повеќе...
 
Среда, 16 Јуни 2021 01:00   
Секој Македонец треба да се чувствува ВМРО

makedonska-nacija-logo-90
Македонска нација

Секој Македонец треба да се чувствува ВМРО и да ја спроведува идеологијата на четирите букви.

Повеќе...
 
Среда, 16 Јуни 2021 01:00   
Повеќе од три децении ВМРО ДПМНЕ на браникот на националните интереси
2 7
Свекрва
 
Повеќе...
 
Среда, 16 Јуни 2021 01:00   
Рубинчо Видое Јованоски : Земјата оди во банкрот

1 rubin jovanoski

Во денешни услови кога во сите земји на Земјината топка владите на истите штедат финансиски средства со цел да се совлада економската криза предизвикана од коронавирусот Ковид-19. За разлика од подобростоечките и финансиски стабилни земји, нашата извршна власт пред извесно време нагласи дека за владини функционери ќе најави 45 лимузини со оперативен лизинг од 36 месеци.

Повеќе...
 
Среда, 16 Јуни 2021 01:00   
Александар Џеповски : Колку милионери станале од препродавање лубеници и пиперки ?

1Dzeposki Александар Џеповски

Лагите на Заев нема крај а воедно и лек. 

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

Наместо оставка, го именуваа директор, непресметлив и неспособен, спасете животи дајте си оставка

   ВМРО-ДПМНЕ : Унапредувањето на статусот на Стојанче Ангелов од в.д. во директор ...

Историја

News image

Македонската античка Hова Година е на 19 октомври

Античкиот македонски календар бил календар во употреба во Македонија во ПРВИОТ милениум п.н.е. и е т...

Иселеници

News image

ИСЕЛЕНИЧКИ СРЕДБИ ВО ЉУБОЈНО И ДОЛНО ДУПЕНИ (19)

ДЕЛОТО „ИЛИНДЕН ВО ЉУБОЈНО И ПРЕСПА“

Култура и туризам

News image

ЕГЕЈСКА МАКЕДОНИЈА – ДЕЛ ОД СУДБИНАТА НА ЕТНИЧКА МАКЕДОНИЈА (14)

  Дo почетокот на 1947 година, партизанските сили покажале вистинска моќ во воените способно...

Фељтон

News image

КОПНЕНИ И ПОМОРСКИ СОЈУЗНИШТВА НА АНТИЧКАТА ТЕРИТОРИЈА МАКЕДОНИЈА (22)

Пердика внимателно ја разгледал својата ситуација и решил да оди кај Атињаните за по...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.