Среда, 29 Јануари 2020   
Саша Узунов

archives

Австралиски официјален документ од 1925 година - Меморандумот за одделение на јавниот правобранител објаснува дека некои заробени „грчки“ емигранти во Австралија не се грци по раса, туку Македонци кои неодамна станаа грчки субјекти [државјани].

Национален архив на Австралија

Sasha Uzunov1

Sasha Uzunov2

 

На прво место

News image

Заев со уцени, закани и поткуп се обидува да обезбеди поддршка на сопствената амнестија

Република Македонија и законодавниот дом не смеат никогаш повеќе да бидат заложници на криминалот,...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (43)

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (43)

Иселеници

News image

БЕСЕДА ЗА ГРИГОР ПРЛИЧЕВ И ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ ВО СИДНЕЈ

На 7-ми февруари во Сиднеј, Литературното друштво „Григо...

Култура и туризам

News image

Горна Ѓоновица – копнеж, предизвик, перспективи

Селото Горна Ѓоновица се простира на падините на планината Буковиќ Пред некоја година, планинарск...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (7)

ЕПИСТЕМОЛОГИЈА НА ОНОМАСТИКАТА НА ПАНОНИЈА (ДЕЛ V)

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.