Среда, 26 Октомври 2011    PDF Печати Е-пошта
Во Чиле изложба на македонски сликари

izlozba_cile-240Во Културниот центар во куќата на Владата на Чиле почнува изложба насловена „Патот на надежта во боја“ од македонските сликари Томе Мишев и Илија Спасов Чендо.

Целта на изложбата е преку уметноста да се прикажат различните етапи на борба против ракот со кој се соочуваат пациентите.

Затворањето на изложбата ќе биде во Македонија во септември 2012 година.

 

На прво место

News image

ВЛАДАТА ИТНО ДА ГО ИЗГРАДИ ПЛАНИРАНИОТ НОВ ОБЈЕКТ ВО СОСТАВ НА ГИМНАЗИЈАТА “КИРИЛ ПЕЈЧИНОВИЌ“

ВЛАДАТА ИТНО ДА ГО ИЗГРАДИ ПЛАНИРАНИОТ НОВ ОБЈЕКТ ВО СОСТАВ НА ГИМНАЗИЈАТА “КИРИЛ ПЕЈЧИНОВИЌ“ ВО Т...

Историја

News image

Џејмс Баучер во посета на Смилево по андарскиот колеж во 1906

Џејмс Баучер (James D. Bourchier - 18. XII 1850, Браф, област Лимерик, Ирска – 30. XII 1920, Софија,...

Иселеници

News image

Медал за заслуги за Македонија

Повод за разговор со Иван Трпоски е добивањето на Медал за...

Култура и туризам

News image

Народна митологија

Си седел татко една вечер под еден трем од една воденица во време кај пет и пол саатот  и си пи...

Фељтон

News image

Македонија Римјаните создале „Слободна Македонија“, која имала автономни ингеренции (47)

Македонците истотака придонеле во развојот на индиската и кинеската култура, со пр...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.