Актуелно
Вторник, 20 Април 2021 16:54    PDF Печати Е-пошта
Јован Ване Петров : Љубен Арнаудов за разлика од Христо Узунов си ја продаде душата на ѓаволот

1624887 Јован Ване Петров

Повеќе...
 
Вторник, 20 Април 2021 16:36    PDF Печати Е-пошта
ГРОМ со поддршка за семакедонскиот мирен протест за настаните од 27 април

1Protest 6

Граѓанската опција за Македонија – ГРОМ го поддржува мирниот протест кој ќе се одржи на 25 април, а по повод 27 априлските настани.

Повеќе...
 
Вторник, 20 Април 2021 12:28    PDF Печати Е-пошта
Заев до кога ќе се криеш? Дали Седат Пекер имал состаноци во влада и со кого?

3-Zaev

Зошто владата на Заев пет дена молчи и не кажува дали Седат Пекер бил на средби во зградата на владата?

Повеќе...
 
Понеделник, 19 Април 2021 10:50    PDF Печати Е-пошта
ВМРО-ДПМНЕ : Заев четири дена молчи дали Седат Пекер бил во владата

2a 2

Зоран Заев четири дена молчи дали Седат Пекер бил во владата, со кого се сретнал и за што е разговарано?!

Повеќе...
 
Понеделник, 19 Април 2021 08:30    PDF Печати Е-пошта
Христијан Мицкоски : Еве го Пендаровски, бекна, потпиша сѐ што му нареди стопанот

121321

Сакаше да биде сатиричен, а испадна смешен.

Претседателе Пендаровски, погледајте го моето последно интервју дадено во петокот и ќе слушнете грмење, не бекање за националните теми меѓу кои и таа измислената што ја споменувате да го исперете криминалот, корупцијата и срамот на стопанот. Грмење за тоа што ја доведовте Македонија во подредена положба заедно со стопанот.

Што се однесува до времињата кога една партија на власт беше и полицаец и обвинител и судија, можам да Ви кажам добредојдовте во 2021 година, или да бидам попрецизен, денес не партијата на власт, туку вашиот стопан е полицаец, обвинител и судија.

Следниот пат наместо да плачете на медиуми зошто сме лидери според корупција, криминал во Европа, додека балкански нарко босови шетаат со македонски пасоши и марихуана е главен бизнис во државата, БЕКНЕТЕ нешто, зошто ни ја снемува државата. И да... одговорност ќе има, порано или подоцна, јас Ви ветувам!

П.С. Добро е што барем законите за помошта на граѓаните и стопанството ги потпиша, а не само тие од 32 седница!

#ИднинатаЕНаша
#МакедонскаПролет

 
Недела, 18 Април 2021 18:16    PDF Печати Е-пошта
Ова во Собрание е тероризам, а не 27 април!

1Hristijan Micko

Претседателе Пендаровски доста се криеш бекни нешто, Заев е заложник на Џафери, ама ти имаш можност да не ги потпишеш законите и да докажеш дека си достоен на функцијата

Повеќе...
 
Недела, 18 Април 2021 10:38    PDF Печати Е-пошта
Со кого Седат Пекер имал средби во влада и зошто не е протеран во Турција каде се бара со потерница, Зошто Заев и Спасовски молчат

afera-mafijaСо кого Седат Пекер имал средби во влада и зошто не е протеран во Турција каде се бара со потерница, Зошто Заев и Спасовски молчат!

Повеќе...
 
Сабота, 17 Април 2021 21:37    PDF Печати Е-пошта
Седат Пекер го бара Турција, а Спасовски не?

Заев да каже со кои лица имал тајни средби мафијашот Седат Пекер во зградата на Владата

Повеќе...
 
Сабота, 17 Април 2021 08:39    PDF Печати Е-пошта
Марија Андоновска : Има ли оваа власт купено бар еден медицински апатат а да не е донација!?
171541 Марија Андоновска
 
Ви текнува колку медицинска опрема и апарати се купија за сите болниците низ државата во "време на ВМРО"!? А сега што!?
 
Повеќе...
 
Петок, 16 Април 2021 22:45    PDF Печати Е-пошта
Христијан Мицкоски : Ќе го поддржиме протестот на уставобранителите, тие не се терористи

1HM16042021

Христијан Мицкоски : Ќе го поддржиме протестот на уставобранителите, тие не се терористи

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Историја

News image

Картичка од германски воен логор испратена од Македонец и адресирана до Круево - МАКЕДОНИЈА, иако во 1942 Македонија бил

Картичка од германски воен логор испратена од Македонец и адресирана до Крушево - МАКЕДОНИЈА, иако...

Иселеници

News image

СВЕТЛЕ (СТИВ) СТАМЕВСКИ – МАКЕДОНСКИ БИЗНИСМЕН ВО САД (14)

ДЕЛ ОД МОНОГРАФИЈАТА ЗА СВЕТЛЕ – СТИВ СТАМЕВСКИ

Фељтон

News image

ДЕЛ ОД ВИСТИНАТА ЗА МАКЕДОНИЈА ВО АНТИЧКИОТ ПЕРИОД (6)

Во Воведот на публикацијата „Историја на македонскиот народ од антички времиња до ...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.