Актуелно
Петок, 09 Ноември 2018 10:36    PDF Печати Е-пошта
ВМРО-ДПМНЕ продолжува да биде против уставните измени во рамките на Собранието
alt
Мицкоски:ВМРО-ДПМНЕ продолжува да биде против процесот за промена на уставното име на Македонија
Повеќе...
 
Четврток, 08 Ноември 2018 19:37    PDF Печати Е-пошта
Со секој изминат ден на власт, Зоран Заев и СДСМ се повеќе ја оддалечуваат Македонија од ЕУ и НАТО
Фотографија на Hristijan Mickoski.

Христијан Мицкоски

Повеќе...
 
Четврток, 08 Ноември 2018 10:15    PDF Печати Е-пошта
Граѓаните се против бришење на АСНОМ и менувањето на македонскиот идентитет, јазик и историја
alt

Граѓаните јасно дадоа до знаењеа дека не се согласуваат со бришење на АСНОМ и менувањето на македонскиот идентитет, јазик и историја

Повеќе...
 
Среда, 07 Ноември 2018 10:20    PDF Печати Е-пошта
Кацарска врши политичка елиминација на Никола Груевски
alt

Комисијата за заштита од дискриминација утврди: Кацарска врши политичка елиминација на Никола Груевски

Повеќе...
 
Вторник, 06 Ноември 2018 23:19    PDF Печати Е-пошта
На пратениците на ВМРО-ДПМНЕ власта им се заканувала со 15 години затвор
alt
Милишоски: На пратениците на ВМРО-ДПМНЕ власта им се заканувала со 15 години затвор доколку не гласаат за уставните измени!
Повеќе...
 
Вторник, 06 Ноември 2018 16:15    PDF Печати Е-пошта
Грчкиот идентитет и грчката нација се вештачки проект на Германија

alt

Повеќе...
 
Вторник, 06 Ноември 2018 13:17    PDF Печати Е-пошта
П Р О Г Л А С #БОЈКОТИРАМ УСТАВНИ ПРОМЕНИ

1 15П Р О Г Л А С
#БОЈКОТИРАМ УСТАВНИ ПРОМЕНИ

Повеќе...
 
Вторник, 06 Ноември 2018 11:20    PDF Печати Е-пошта
МИРЕН ГРАЃАНСКИ ПРОТЕСТ ЗА ПРАВДА ЗА НИКОЛА ГРУЕВСКИ

45393167 552975171812351 8644555821407010816 n

Повеќе...
 
Понеделник, 05 Ноември 2018 22:52    PDF Печати Е-пошта
Преспанскиот договор е најлошиот договор кој што Македонија можеше да го добие
alt
Николоски:Преспанскиот договор е најлошиот договор кој што Македонија можеше да го добие
Повеќе...
 
Понеделник, 05 Ноември 2018 19:40    PDF Печати Е-пошта
Да живее Никола Груевски, симболот на Македонскиот НЕПОКОР

alt

Тебе не те суди судот, туку политиката. Се' ќе помине, се' ќе се издржи, но нема да се заборави.
Еден ден, во не така далечната иднина, кога ќе поминам по улица и кога ќе ги сретнам твоите дечиња, ќе запрам, ќе ги поздравам и гордо ќе им кажам:
- Ви сте челад на бедемот на Македонија. Гордо да чекорите и да знаете дека вашиот татко никогаш не ја предаде Македонија.
Сите сме свесни дека ти беше политичар кој најмногу сакаше да се реши спорот на името со јужниот сосед, но таа желба не те поведе во лудоста која ја поведе денешната власт да потпише бланко бел лист кој отпосле е наполнет со предавства на својата земја и својот род.
Македонија беше за тебе предизвик, твојот единствен и најголем предизвик. Да не се спие поради неа, да се работи деноноќно, да се ствара, реализира, исполнува ветеното пред народот, да се постави сопствениот живот во служба на татковината па макар за тоа пателе семејствто, пријателите и доста соработници.
Чекориме низ државава секојдневно и слободно можам да кажам:
-Нема место каде не е оставен белегот од работата на Никола Груевски.
Има некои како мене што секојдневно помислуваат на она што сме го изгубиле, и прави споредби со она што денес го имаме.Боли....боли до срж.
Изгасна перспективата, надежта и мотивот за подобро утре.
Нека ми се лути кој сака...јас повеќе не гледам ни малку надеж и перспектива, а родител сум....боли и ова..и те како боли.
Може да поведат уште милион валкани пропаганди врз тебе, но ниедна нема да го извалка твојот образ кај оние кои знаат кој си , и колку си значел за националниот интерес и просперитет на нашата земја.
И на крај ќе завршам со твоите зборови кои не само што одекнуваат, туку и водат, и те како водат низ оваа денешна темнина:
- Се додека опстојува тој столетен оган во идеите и целите на нашата партија, ВМРО ќе остане вистинскиот чувар и тоа цврсто јадро на Македонија. Бидете горди, бидете достоинствени, главата Горе, народот на Македонија зедно со ВМРО ќе оствари триумф. Доаѓаат подобри времиња, ќе се избориме за слободата и за напредок!

Да живее ВМРО-ДПМНЕ
Да живее Македонија

...и јас ќе додадам
Да живее Никола Груевски, симболот на Македонскиот НЕПОКОР.

20953882 10211119233394203 3377880933623134913 nКристиан Јандриоски
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

Владата мора да одговори колку пари годишно троши за советниците на Заев?

Одродената и криминална власт предводена од аболицираниот Заев безмилосно ги троши парите на гра...

Историја

News image

Привремена влада на Македонија – Единство создадена 1880 г.

Привремената влада на Македонија - Единство е политичка институција на народот во Македонија. Владат...

Иселеници

News image

ВОЛИНЦИ ЈА ОДРЖАА ХУМАНИТАРНАТА ВЕЧЕР

Во саботата, на 10-ти ноември, во прекрасните простории од...

Култура и туризам

News image

ИМПРЕСИВНИ ЦРТЕЖИ НА КАРПАТА „ЦРВЕНИЦА“ КАЈ СЕЛОТО ЛОПАТИЦА, ПРИЛЕПСКО

На околу 1 км западно од селото Лопатица, Прилепско, во подножјето на Селечка Планина, јужно од врво...

Фељтон

News image

Александар Македонски (58)

Во наредните продолженија ќе се обидеме преку порталот „Македонска нација“ да го п...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.