Актуелно
Вторник, 15 Јуни 2021 09:56    PDF Печати Е-пошта
Од 1 јануари до денес дизелот поскапе 7.5 денари, а за неколку дена Заев трајно ќе го зголеми за дополнителни 4 денари

1gorivo

4 години Заев, 4 години украден живот. Доста е!

Повеќе...
 
Вторник, 15 Јуни 2021 08:33    PDF Печати Е-пошта
Дванаесет години коњаница “Бигорски Манастир–Патот на Црешовото Топче“- 2021 г.
1rasge

Во спомен на храбрите Илинденци, коњаницата “Бигорски Манастир-Патот на Црешовото Топче“ 2021 година по дванаесети пат го организира традиционалниот коњички марш.

Повеќе...
 
Понеделник, 14 Јуни 2021 09:25    PDF Печати Е-пошта
Кои се основачите на ВМРО-ДПМНЕ ?

1mane 12 Мане Јаковлески -

Кога се знае вистината и кога се почитуваат вистинските личности и вредности, сè си има свој вистински тек.
Во последно време излезе од контрола докажувањето, кој е „највистинскиот“ основач на ВМРО-ДПМНЕ.

Повеќе...
 
Недела, 13 Јуни 2021 21:09    PDF Печати Е-пошта
Мицкоски : Подавам рака на секоја опозициска партија

1hm120620211

На вчерашната Годишна конференција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ се обрати претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој истакна дека ВМРО-ДПМНЕ подава рака на секоја опозициска партија и сила да се приклучи во конечен пораз на Заев и победа над мафијата на власт, како и дека повеќе нема изговори, а време е за обединување, затоа што се работи за иднината на Македонија.

Повеќе...
 
Сабота, 12 Јуни 2021 09:30    PDF Печати Е-пошта
Се додека Заев не одговори за што преговара со Бугарија, ВМРО-ДПМНЕ ќе ги искористи сите демократски алатки за спречување на ново национално предавство од оваа ненародна власт

2a 2

Распродавањето, раскрчмувањето и националните порази на Македонија имаат име и презиме, а тоа е Зоран Заев.

Повеќе...
 
Сабота, 12 Јуни 2021 09:08    PDF Печати Е-пошта
Бугарија доби нов рок, до 1 декември, да ги признае и регистрира македонските здруженија

Бугарија доби нов рок од Комитетот на министри на Советот на Европа да преземе активности во насока на спроведување на пресудите на Европскиот суд за човекови права и да ги регистрира здруженијата со македонски етнички предзнак во својата земја. Новиот рок за Бугарија е 1 декември 2021 година, до кога треба да покаже конкретен напредок во решавањето на овие прашања.

Повеќе...
 
Петок, 11 Јуни 2021 21:27    PDF Печати Е-пошта
СДСМ се уплашени од блокадите на ВМРО-ДПМНЕ

2a 2

СДСМ се уплашени од блокадите на ВМРО-ДПМНЕ затоа што им го разоткриваат предавството

Повеќе...
 
Петок, 11 Јуни 2021 10:02    PDF Печати Е-пошта
Милошоски: ВМРО-ДПМНЕ останува против Преспанскиот договор

 Милошоски

Повеќе...
 
Четврток, 10 Јуни 2021 09:43    PDF Печати Е-пошта
Вознесение Христово (Спасовден)

spasovden-240Вознесение Господово се празнува четириесет денови после Велигден, поточно во четвртокот на шестата недела после празникот наВоскресението Христово.

Повеќе...
 
Четврток, 10 Јуни 2021 09:23    PDF Печати Е-пошта
Денес е Вознесение Христово (Спасовден) ден на спасителот на светот

spasovden-240Празникот на Христовото вознесение - Спасовден спаѓа во големите христијански празници, се празнува 40 дена по Велигден и секогаш е во четврток. Четириесет дена по воскреснувањето Исус им се јавувал на своите ученици и ги подготвувал за нивната идна активност. Во овој период луѓето сеуште се поздравуваат со христијанскиот поздрав „Христос воскресе“ (Христос воскресна) и си отпоздравуваат со „Воистину воскресе“ (Навистина воскресна).

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

Наместо оставка, го именуваа директор, непресметлив и неспособен, спасете животи дајте си оставка

   ВМРО-ДПМНЕ : Унапредувањето на статусот на Стојанче Ангелов од в.д. во директор ...

Историја

News image

Македонската античка Hова Година е на 19 октомври

Античкиот македонски календар бил календар во употреба во Македонија во ПРВИОТ милениум п.н.е. и е т...

Иселеници

News image

ИСЕЛЕНИЧКИ СРЕДБИ ВО ЉУБОЈНО И ДОЛНО ДУПЕНИ (19)

ДЕЛОТО „ИЛИНДЕН ВО ЉУБОЈНО И ПРЕСПА“

Култура и туризам

News image

ЕГЕЈСКА МАКЕДОНИЈА – ДЕЛ ОД СУДБИНАТА НА ЕТНИЧКА МАКЕДОНИЈА (14)

  Дo почетокот на 1947 година, партизанските сили покажале вистинска моќ во воените способно...

Фељтон

News image

КОПНЕНИ И ПОМОРСКИ СОЈУЗНИШТВА НА АНТИЧКАТА ТЕРИТОРИЈА МАКЕДОНИЈА (22)

Пердика внимателно ја разгледал својата ситуација и решил да оди кај Атињаните за по...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.