Досиеа
Среда, 23 Март 2016 06:32   
Зошто гласам за ВМРО-ДПМНЕ-Драган Богдановски

ВМРО-ДПМНЕ се бори за враќање на гордоста и достоинството на македонскиот човек, македонскиот народ и македонската држава!

Повеќе...
 
Среда, 16 Март 2016 04:00   
СЕ! СЕ УШТЕ ГОРИ РАСПЛАМНАТО ФАКЕЛОТ НА КУКУШАНЕЦОТ ГОЦЕ!

МАКЕДОНСКА НАЦИЈА. Бр. 23 -1974г. Стр. 18

СЕ! СЕ УШТЕ ГОРИ РАСПЛАМНАТО ФАКЕЛОТ НА КУКУШАНЕЦОТ ГОЦЕ!

МАКЕДОНСКА ТРАГЕДИЈА

Соучество од редакцијата на „Македонска трагедија"

До ДООМ, неговиот Централен Комитет, неговите членови и до македонокиот народ, како и сите Македонски Обединителни Револуционерни Организации.

Повеќе...
 
Среда, 09 Март 2016 04:00   
Извештај - 9.8.1977

На 9.8.1977 година по телефон од СРГ ***** извести следното...

Повеќе...
 
Среда, 02 Март 2016 04:00   
Интригите на УДБА

Гојко Јаковлески емигрант во Берлин, Мане Јаковлески брат на Гојко, Владо Поповски - Зубе емигрант во Англија, Вукашин Ефтов - докторат, емигрант во Париз - Франција

Повеќе...
 
Среда, 24 Февруари 2016 04:26   
ДНЕВНИ ИНФОРМАЦИИ: Ситуацијата во МНК по апсењето на Драган Богдановски

Македонскиот национален комитет кој од пред година дена почна да делува во Шведска, за релативно кратко време...

Повеќе...
 
Среда, 17 Февруари 2016 04:00   
Информација од републичката средба одржана на 26 декември 1991 година во Скопје

Во организација на Здружението на граќаните од Македонија на работа во странство и повратниците „Македонија“, во соработка со Стопанска банка а.д. Скопје...

Повеќе...
 
Среда, 10 Февруари 2016 04:00   
Честито ви рождество Христово... со поздрав вас сестрин син В.Алексиев

cestitka

Честито ви рождество Христово... со поздрав вас сестрин син В.Алексиев,

22.XII.908 год. Скопие

 
Среда, 03 Февруари 2016 04:20   
Апел од редакцијата на „Глас на ВМРО-ДПМНЕ“

Се молат претседателствата на задграничните комитети на ВМРО-ДПМНЕ, да ни помогнат во напорите за стабилно и континуирано излегување на нашиот весник „Глас“.

Повеќе...
 
Среда, 27 Јануари 2016 11:50   
Списание „Македонска лоза“

Часопис „Македонска лоза“ излази у Ослу („Македонска лоза“, часопис за политику и културу, уредник Драги Богдановски, Осетносваиен 30, Хаслум - Осло, Норвеј).

Повеќе...
 
Среда, 20 Јануари 2016 04:00   
Историја за Животот на Александар Велики, Крал на Македонија напишана од Квинт Куртиј Руф.

istorija-za-zivotot-na-aleksandar-180Издадено во Франкфурт (Германија) 1684 год

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

Груевски: Нема да се повлечам од лидерската позиција

Груевски: Нема да се повлечам од лидерската позиција- СДСМ имаат страв од ова раководство, затоа што...

Историја

News image

На пловниот џин кој потонал со Титаник на 14 април 1912г имало и Македонци

Првото и последно патување на Аце Малинкоски за Америка завршило во “сините гробишта”

Иселеници

News image

Велика Британија – земјата на минатото и на иднината (1)

Голем е предизвикот да се патува за Велика Британија, земј...

Култура и туризам

News image

Стибера

Градот Стибера се наоѓал на ритчето "Бедем" кај Чепигово, во централниот дел на Пелагонија.

Фељтон

News image

Солунските браќа свети Кирил и свети Методиј (5)

Свети Кирил и свети Методиј Солунски се родени браќа од градот С...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.