Коментари
Четврток, 06 Декември 2018 20:28   
Заев и "кумовите" ќе ја изгубат битката за нашето име

DzeposkiАлександар Џеповски

Повеќе...
 
Среда, 05 Декември 2018 00:34   
ЛЕБЕДОВАТА ПЕСНА НА СТОЈАН АНДОВ

Martin Trenevski

Мартин Треневски, член на Првата демократска влада на независна Македонија

Повеќе...
 
Четврток, 29 Ноември 2018 18:43   
Дијаспората мора да остане буден стражар и да продолжи да го брани АМАНЕТОТ!

OMD-1

Некои домашни политичари-кретени ја гледаат Македонија како расна крава за молзење, кога треба нешто да добијат устите им се отворени како на крокодили, а кога се работи за безбедноста и иднината на државата, ич не им се слуша, продолжуваат да си го гледаат само и само личниот интерес.

Неразмислувањето кое што се манифестира во однесувањето, во говорите и во ставовите на одредени “народни“ политичари-пратеници, ме ужаснува.

Македонија отсекогаш патела од предавници, продадени души но, ова веќе ја преминува секоја граница. Зарем не се освестија? А што е уште полошо да прашам, зарем не се освестивме ние?

До кога треба да се толерираат оние кои упорно работат на тоа да не` нема, да ни го нарушат достоинството, гордоста и најлошо од се` со своите глупости да ѝ го валкаат името на Македонија.

Оние што тргнале по грешниот пат слободно нека продолжат да се закопуваат се подлабоко во живиот песок наречен пропаст. А за нас, воопшто нека не се тревожат. Народов веќе доволно претрпе сите овие години.

Со падот на комунизмот, Македонската дијаспора одигра значајна улога не само во осамостојувањето и развојот на демократијата во Македонија, туку и во нејзиното признавање.

Македонската дијаспора во Австралија, Европа, САД и Канада, има нова историска шанса да ѝ помогне на својата матична држава.

Македонците во Дијаспората мора да останат како буден стражар и да продолжат да го бранат АМАНЕТОТ и да не дозволат светото Македонско име да го валкаат платени предавници, кариеристи и секакви опортунисти и шарлатани.

Во одбрана на националното разнебитување на Македонија го повикувам секое македонско чедо во Македонија и дијаспората да застанат простум во одбрана на името на Македонија и нејзината иднина.

Дијаспората е многу активна, убаво е што си ја имаме. Си велам, Господ сака да не` собере сите Македонци, ете време е да застанеме сите еден до друг братски и да ја зачуваме нашата Македонија.

Браќа и сестри Македонци во дијаспората, ВИЕ ја создадовте и од првиот ден застанавте зад ВМРО-ДПМНЕ и самостојна Македонија и до денес ѝ ја давате неизмерната и безусловна поддршка.

Свесни дека се дават во сопствените лаги и недела, Заев и компанија се фаќаат за сламка и се обидуваат на секаков можен начин да направат раздор во опозициската ВМРО-ДПМНЕ во пресрет на настаните кои следуваат.

Единствено ВМРО-ДПМНЕ претставува пречка во распродажбата на националните интереси на државата и го крева гласот во одбрана на татковината, додека предавници, плитки и проклети умови решаваат за неговата иднина!

ВМРО-ДПМНЕ е партија со огромен потенцијал, која ќе го најде излезот од соостојбата во која е втурната Македонија и ќе ги одбрани интересите на македонскиот народ.

Во тоа нема да ја спречат ни поголеми сили, а не некакви маргинални и платени политичарчиња.Затоа што ВМРО значи борба, во минатото, сегашноста и иднината.

Македонци! Вие сте чеда на Македонија, во вас тече македонска крв, како вистински Македонци да застанеме во одбрана на својата прадедовска земја и да им го покажеме патот на сите интриганти што шират омраза и поделби меѓу браќата.

Да ја отпочнеме битката на чело со ВМРО-ДПМНЕ и претседателот Христијан Мицкоски и да ја поразиме оваа ненародна власт

Се‘ додека постои ВМРО ќе постои и Македонија! Македонците не забораваат! Македонија вечна!

АМИН!

Манојил (Мане) Јаковлески

 
Четврток, 29 Ноември 2018 14:56   
Моите деца тој ден не отидоа на школо, мене ме одведоа во Шутка

durlovski igorФБ статус на Игор Дурловски

Повеќе...
 
Среда, 28 Ноември 2018 11:06   
Руските заблуди во врска со името

6EC7038D-F188-4F57-9727-7ABCC9363898 w1023 r1 s

Повеќе...
 
Среда, 28 Ноември 2018 03:03   
ВМРО-ДПМНЕ никогаш нема да се предаде и никогаш нема да ја остави Македонија на цедило

svekrva-nova
Свекрва

ВМРО-ДПМНЕ никогаш нема да се предаде и никогаш нема да ја остави Македонија на цедило, а тоа треба да го сторат и од СДСМ ако имаат барем малку чуство за државните интереси.

Повеќе...
 
Среда, 28 Ноември 2018 03:01   
Ова што му го правеа на Груевски е антимакедонски чин!

MN MK
Македонска нација

Според мислењето на многумина, досега на поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски, секојдневно му се закажуваа судски процеси за политички монтирани случаи, со цел негово оцрнување, а со тоа оцрнување и на ВМРО-ДПМНЕ.

Повеќе...
 
Среда, 28 Ноември 2018 03:00   
Протестите да бидат во француски стил. Секојдневно се додека предавничката власт не капитулира

Dzeposki
Александар Џеповски

Протестите да бидат во француски стил. Секојдневно се додека предавничката власт не капитулира

Тогаш, немој да заборавите што се‘ тие направија и како да ги казните.

Повеќе...
 
Вторник, 27 Ноември 2018 09:20   
Никола Груевски како Драган Богдановски требаше да се острани од политичката сцена во Македонија

mane 1Манојил (Мане) Јаковлески

Повеќе...
 
Четврток, 22 Ноември 2018 21:46   
Северна никогаш, Македонија засекогаш

svekrva1Свекрва

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

Џејсон Мико: „Мир и помирување” нема да се случи поради Преспанскиот договор..!

Џејсон Мико: „Мир и помирување” нема да се случи поради Преспанскиот договор..!

Историја

News image

Аристотел избркан од Атина зошто бил пријател на нивниот непријател Александар Македонски

Аристотел избркан од Атина зошто бил пријател на нивниот непријател Александар Македонски

Иселеници

News image

Анализа на ОМД: Од „Конечна Спогодба“ до „Failed State“ во 10 чекори

Десет причини зошто Република Македонија отстапува од си...

Култура и туризам

News image

ЕСМА РЕЏЕПОВА – ТЕОДОСИЕВСКА – КРАЛИЦАТА НА РОМСКАТА ПЕСНА (11)

ЕДЕН ДЕН СО КРАЛИЦА НА ПЕСНАТА  ЕСМА РЕЏЕПОВА – ТЕОДОСИЕВСКА - II ДЕЛ

Фељтон

News image

Александар Македонски (72)

МЕШАЊЕ НА РАЗЛИЧНИТЕ КУЛТУРИ, РЕЛИГИИ И НАЦИИ НА НАРОДИТЕ ОД ЗАПАД И ОД ИСТОК

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.